/Files/images/gonchar/mir_vokryg_nas.jpgБез знання природи рослин не можна розробити план заходів, спрямованих на підвищення врожайності сільськогосподарських рослин. Ботанічні знання потрібні для вияснення виробничої цінності окремих рослин, поліпшення і добору (селекції) тих, які особливо корисні. Розвиток ботаніки тісно зв’язаний з розвитком інших наук. Нагромадження знань про рослини стимулювало інтереси виробництва, а успіхи в галузі ботаніки були обумовлені видатними винаходами і відкриттями (друкарство, точна вага, мікроскоп, відкриття нових країн, розвиток фізики, хімії та ін.).

Незважаючи на велику різноманітність, всі рослини мають багато однакових властивостей, а їх життя, їх розвиток підлеглі ряду загальних основних закономірностей. Вивченням цих закономірностей життя і будови рослин, взаємної .схожості і відмінності, а також різноманітності рослин займається наука ботаніка. Ботаніка — наука стародавня. Слово «ботаніка» походить від грецького слова «ботане», що означає овоч, зелень, трава.

Сучасні знання про рослину так обширні й різноманітні, що ботаніка підрозділяється на ряд розділів, з яких найголовніші такі: морфологія, систематика, анатомія і фізіологія рослин.

Кiлькiсть переглядiв: 1048

Коментарi